اخبار آموزشی چین

چرا اکثر دانشجویان تحصیل در چین را انتخاب می کنند؟

چرا اکثر دانشجویان تحصیل در چین را انتخاب می کنند؟

در اين مقاله، روي سخن ما با متقاضياني هست كه هنوز به جمع بندي نهايي نرسيدند. ما اميدواريم بعد از خواندن اين مقاله، به آنها در تصميم گيري درست كمك كنيم. 
طبق اكثر آمارهای جهاني، کشور چین جدا اولویت هاي اول تا سوم دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل می باشد. به گونه ای که تحصیل در چین اين فرصت را براي متقاضيان فراهم مي كند كه در بهترین و بزرگترین مراکز علمی و تحقیقاتی دنیا ادامه تحصيل دهند. 

چرا تحصیل در كشور چين مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است؟ 

متقاضیان تحصيل در چين، دلایل خاص خود را برای ادامه تحصیل در اين كشور ارائه می دهند اما با این حال مهمترین دلایلی كه موجب می شود اكثر آنها چین را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند، به شرح زیر می باشد: 
١- تحصیل به زبان انگلیسی در کشور چین: اکثر دانشگاه های معتبر چین رشته هاي خود را به زبان انگلیسی و بدون نياز به مدرك زبان ارائه مي دهند. این موضوع براي متقاضیان تحصیل در خارج از كشور بسيار جذاب و حائز اهميت مي باشد بطوريكه ارائه مدرک زبان ریسک پذیرش و ویزا را کاهش می دهد.

٢- اکثر دانشگاه های چین در لیست دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند و در رتبه بندی هاي جهاني از جمله Shanghay و QS اين موضوع تایید شده است. 

٣- بسیاری از دانشگاه های چین جزء دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران مي باشند. 

٤- متقاضیانی که دارای رزومه يا CV مناسبي هستند، امكان دریافت انواع بورسيه ها و کمک هزينه هاي تحصيلي را دارند و مي توانند از امکانات بسيار پيشرفته كشور چين بهره مند شوند. 

٥- تحصیل ارزان؛ زندگی در چين در مقايسه با کشورهای اروپایی، آمريكا و بسياري از كشورهاي آسیایی مقرون به صرفه تر می باشد. دانشگاه های كشور چین در لیست دانشگاه های ارزان با رنكينگ جهاني بسيار خوب قرار گرفته است.

٦- اكثر شرکت ها و کمپانی های معروف دنیا در کشور چین شعبه دارند و این موضوع برای بسیاری از علاقه مندان تحصیل در چین که قصد کار کردن در حين تحصيل در اين كشور را دارند بسيار حائر اهمیت مي باشد. 

٧- چین به دلیل داشتن تاریخچه طولانی و فرهنگ غني یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است. 

٨- رشد علمي و اقتصادي چين هر ساله شيب مثبت و روزافزوني را دارد، بطوري كه محصولات چيني توانسته اند در اكثر كشورها جاي محصولات اروپايي را بگيرند.

٩- سرمايه گذاري دولت چين در موسسات علمي، پژوهشي و دانشگاهها كه باعث رشد محسوس سطح علمي اين كشور شده است.

١٠ - اكثر تحلیلگران سیاسی و اقتصادی جهان بر اين باورند که قرن ٢١، قرن چین است و اقتصاد قوي چين یکی از مهمترین دلايل برای تحصیل در چین مي باشد.

١١- رشد روزافزون صنعت توريسم در كشور چين؛ وجود شگفتي ها، مناظر طبيعي و معماري هاي بي نظير و شگفت انگيز توجه هر گردشگر خارجي را به خود جلب مي كند. يكي از عجايب هفتگانه دنيا ديوار بزرگ چين مي باشد. 

١٢- اقلیم آب و هوایی مناسب چين، بطوري كه برايتان هر سليقه اي آب و هواي متناسب آن را دارد.

١٣- بازار قوی با فرصت های بی نظیر بین المللی. فرصت های زیادی در زمینه توسعه حرفه ای در كشور چين وجود دارد.

١٤- وجود دوره هاي آموزشي كوتاه مدت و سمينارها علمي متعدد با كيفيت عالي در حوزه هاي مختلف پزشكي، كشاورزي، زيست محيطي، رشته هاي مديريتي، رياضيات، نجوم، مهندسي و علوم انساني در كشور چین مي تواند باعث پیشرفت حرفه ی شما از طریق شركت در اين دوره های آموزشی گردد. 

١٥- يك ذهنيت جديد و جهاني ايجاد كنيد. غذاهاي لذيذ و متفارت كشور چين ارزش چندين مرتبه تست را دارند. اين كشور داراي مشهورترين و لذيذترين غذاهاي خياباني با هزينه ي بسيار ارزان مي باشد. 

١٦- خوابگاه هاي مناسب به همراه امكانات فراوان؛ قريب به ٩٨ درصد دانشجويان خارجي در شهرهاي مختلف چين در خوابگاههاي دانشجويي زندگي مي كنند. همه ي خوابگاهها، مجهز به اينترنت، سيستم گرمايشي و سرمايشي و سرويس بهداشتي مجزا براي هر اتاق مي باشند. 

١٧- چين كشوري امن براي ادامه تحصيل فرزندان شما مي باشد. روزنامه چاينا ديلي چين در سال ٢٠٢٢ بر اساس آمار رسمي اداره امنيت عمومي جمهوري خلق چين در گزارشي اعلام كرد كه كشور چين در زمره ي كشورهاي امن دنيا قرار دارد.