اخبار آموزشی چین

 لیست کارهای بعد از ورود به چین

لیست کارهای بعد از ورود به چین


اگر دانشجوی ایرانی در کشور چین هستید، می توانید به جهت کسب تجربه کار، پس از فارغ التحصیلی به نکات زیر توجه داشته باشید:

با توجه به جمعیت بالا و پیشرفت همه جانبه کشور چین، یافتن کار مناسب در رابطه با رشته تحصیلی شما در چین برای متقاضیان خارجی آسان نیست. بنابراین باید با قوانین، اصول، شرایط و مراحل درخواست ویزای کار چین آشنا شوید. همچنین نرخ بیکاری در چین پایین است که نشان دهنده بازار مناسب برای کارگران خارجی است. بسیاری از افراد به دلیل فرصت های شغلی در چین کار می کنند. یکی از راه های رسیدن به این کشور بزرگ و زیبا، کار در چین است که طی مراحل مختلف انجام می شود. در این مقاله قصد داریم لیست کارهای بعد از ورود به چین را مورد بررسی قرار دهیم.  

معرفی لیست کارهای بعد از ورود به چین

اکثر متقاضیان خارجی ویزای Z را برای استخدام نیروی کار در چین و بهره مندی از حقوق کار در چین انتخاب می کنند. این نوع ویزا برای زندگی و کار در چین پس از درخواست کار در این کشور مورد نیاز است. برای دریافت ویزا ابتدا باید از لیست مشاغل خانگی در چین یا لیست مشاغل اجباری در چین، هر سال شغل مناسب با تخصص خود را انتخاب کنید. متقاضیان کار که موفق به دریاقت ویزای Z شده اند، ضروری است ظرف 30 روز پس از ورود به چین برای اجازه اقامت اقدام و از طریق پلیس مهاجرت مراحل Stay Visa خود را انجام دهند. 


مراحل کارهای بعد از ورود به چین را در این جا به شما معرفی می کنیم:

1)    ابتدا کارفرما و کارمند قرارداد کار را امضا می کنند.
2)    کارفرما می بایست درخواست مجوز کار کارمند خارجی را از طریق مراجع ذیصلاح بازرگانی به مدت 4 روز ارائه کند. 
3)    در این مرحله کارفرما به کارمند خود مجوز کار با اعتبار 6 ماه می دهد.
4)    کارفرمایان ظرف مدت 5 روز برای دریافت ویزای Z می بایست مدارکی را به وزارت امور خارجه جمهوری خلق چین ارائه دهند.
5)    متقاضیان یا کارگران خارجی برای ویزای کار یا ویزای کار Z باید به سفارت یا کنسولگری چین در کشور محل اقامت خود مراجعه کنند که این کار نیز 4 روز طول می کشد.
6)    ظرف 30 روز، کارمند باید با ویزای نوع Z به چین برود. این روند مشابه ویزای یکبار ورود است.
7)    ظرف 15 روز پس از ورود کارمند به چین، کارمند و کارفرما باید درخواست خود را به اداره کار و تامین اجتماعی محلی ارائه دهند و برای مجوز کار درخواست دهند. این کار ظرف مدت 3 روز انجام می شود. 
8)    ظرف 10 روز پس از ورود متقاضی به چین، مجوز کار یا تأییدیه مجوز کار صادر می شود. لیست کارهای بعد از ورود به چین

شرایط اساسی برای بهره مندی از حق کار در چین 


هنگامی که مراحل کارهای بعد از ورود به چین به انجام رسید، برای استخدام نیروی کار در چین، باید قوانین کار چین را رعایت کنید. برای کارفرمایانی که می خواهند کارگران خارجی را استخدام کنند، رعایت قوانین و مقررات محلی در مورد مهاجران بسیار مهم است. 


شرایط اساسی برای مهاجرین کاری در چین عبارتند از:


•    سن فرد متقاضی باید بالای 18 سال باشد. 
•    متقاضی باید از طرف یک کارفرمای چینی پیشنهاد کار (جاب آفر) داشته باشد. 
•    مهارت و تجربه کافی برای انجام کار مورد نظر ضروری است. 
•    داشتن پاسپورت معتبر یکی از الزامات اصلی برای متقاضی کار در چین است. 
•    شخص متقاضی کار در کشور چین می بایست گواهی سلامت جسمانی داشته باشد. 
•    متقاضی در صورت داشتن سوء پیشینه می بایست گواهی مربوطه را ارائه دهد. 

لیست مشاغل برای مهاجرین کاری چین

یکی از کارهای بعد از ورود به چین، انتخاب شغل از لیست مشاغل کاری برای مهاجرین به این کشور است. از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و توسعه اقتصادی بسیار بالا است، نیاز به نیروی متخصص در بخش هایی مانند فناوری اطلاعات، مهندسان طراح در زمینه ساخت و ساز و تولید و ماشین آلات، نیروهای بین المللی و فروش مهم است. بنابراین افرادی که در این رشته ها واجد شرایط هستند شانس بیشتری برای گرفتن شغل از چین دارند. در این بخش از مقاله شما را با مشاغلی آشنا می کنیم که انتخاب اول بسیاری از متقاضیان خارجی است.
•    شغل بازاریابی و فروش
•    انواع مشاغل رشته های مهندسی
•    انواع مشاغل مدیریتی
•    آموزش زبان انگلیسی
•    بیزینیس
•    فناوری اطلاعات (IT)
•    ترجمه زبان انگلیسی
•    شغل حسابداری و حسابرسی
•    شغل گردشگری و جهانگردی
•    انواع مشاغل در زمینه صنایع غذایی و آشامیدنی
•    انواع شغل های مربوط به هنر، موسیقی و اجرا

نحوه جویای کار در چین بعد از فارغ التحصیلی 

اگر دانشجوی بین المللی هستید، یک راهنمای گام به گام برای خارجی ها برای کار در چین پس از فارغ التحصیلی را به شما ارائه می دهیم. 
1)    قبل از هر مصاحبه، درباره فرهنگ تجارت چین بیشتر اطلاعات کسب کنید. فضای کسب و کار در چین با هر جای دیگری در جهان بسیار متفاوت است. چهره یک جنبه بسیار مهم در این زمینه است زیرا وسیله ای است که به وسیله آن کنترل و احترام را به شما نشان می دهد. بسیار مهم است که با فرهنگ چینی آشنا شوید تا بهترین فرصت را داشته باشید. 
2)    جستجوی کار خود را از طریق شرکت های بین المللی با دفاتر در چین آغاز کنید.
3)    سعی کنید زبان ماندارین را یاد بگیرید. تسلط به این زبان به شما کمک می کند اعتماد همسالان خود را به دست آورید و بر تعهد خود به فرهنگ و سبک زندگی تأکید کنید.
4)    برای وقت شناسی تلاش کنید. همانطور که گفتیم چهره بسیار مهم است و برداشت اول معنی زیادی دارد. مطمئن شوید که به موقع برای مصاحبه حضور دارید.
5)    به توصیه دوستان چینی خود گوش دهید. زیرا آن ها قادر به اشتراک گذاری تجربیات خود با شما به هستند. این به شما یک دیدگاه منحصر به فرد در مورد چگونگی کار کردن در هنگام کار در چین می دهد.
6)    در طول مدت مصاحبه، تمامی حرکات و رفتار شما می تواند برای کارفرما معنا داشته باشد. بنابراین Body Language و بکار بردن کلمات صحیح و بجا در طول زمان مصاحبه نقش کلیدی را در قبولی یا عدم قبولی شما دارد. 

سخن آخر 

انتخاب شغل مناسب و دریافت پیشنهاد شغلی یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای کار چین است. برای کار در چین باید از کارفرمای خود دعوتنامه یا جاب آفر دریافت کنید. سپس مراحل کارهای بعد از ورود به چین را انجام دهید. کار در چین می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. استخدام در کشور چین یکی از رایج ترین راه های متقاضیان خارجی برای اخذ اقامت در این کشور است.