اخبار آموزشی چین

دانشگاه ساوترن مدیکال چین

دانشگاه ساوترن مدیکال چین

SOUTHERN MEDICAL UNIVERSITY

SMU این دانشگاه، به دانشگاه جنوبی که به اصطلاح به آن ساوترن می گویند، معروف است.
این دانشگاه را می توان اولین دانشگاه نظامی چین در گذشته نامید چون در سال 1951 وابسته به ارتش آزادی خواه خلق چین فعالیت خود را اغاز کرده است، اما امروزه فعالیت خود را بصورت عادی و تحت نظر وزارت بهداشت چین ادامه می دهد. در این دانشگاه رشته های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شود، همچنین در این دانشگاه امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد که به انواع آن خواهیم پرداخت، وجود بورسیه های تحصیلی مختلف، دلیلی برای جلب توجه دانشجویان بین المللی شده است.

دانشگاه ساوترن در شهر گوانجو، استان گواندونگ چین واقع شده است. شهر گوانجو از نظر وسعت سومین شهر بزرگ چین بعد از پکن و شانگهای می باشد. این شهر بسیار مدرن، اما در عین حال اصالت خود را حفظ کرده است.

جهت مشاوره رایگان و نحوه پذیرش برای دانشگاه ها می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشدفرهنگ مردم گوانجو

گوانگجو شهری بزرگ و پرجنب و جوش، واقع در دلتای رودخانه مروارید است و از جمله مناطقی است که حتی از لحاظ استانداردهای چین، پیشرفت بسیار سریعی داشته است. این شهر در زمینه تجارت بین الملل، آشپزی و فرهنگ کانتونی تاریخچه ای پربار دارد. شهر گوانگجو چین شهری است که خلاصه ای ازاین کشور پهناور را به تصویر می کشد.
در این شهر احساس زندگی مدرن و پیشرفته مرتب خود را به جلو می راند، در حالی که شواهدی از گذشته و قدمت شهر در همه جا وجود دارد، گوانگجو را می توان شهر تناقضات نامید. خیابان های تجاری با مراکز خرید بزرگ و معروف در کنار خیابان های قدیمی و ساختمان های تاریخی قرار گرفته اند، آسمان خراش ها و ساختمان های مدرن در قسمتی از شهر و ساختمان های کهنه و معمولی و در حال فرو ریختن، در بخش دیگر شهر وجود دارد.

آب و هوای شهر گوانگجو

گوانگجو مقصدی مناسب برای گردشگران، آب و هوای نسبتا گرم و مرطوب، بارندگی های فصلی می باشد. 
شهر گوانگجو چین شهری شلوغ و پر رونق است. مردم در طول روز سخت کار می کنند و انتظار دارند که از اوقات بیکاری خود لذت ببرند. شاید به همین دلیل است که این شهر در شب شلوغ و پررفت و آمد هستند. اما این تنها سرگرمی شبانه مردم گوانگجو نیست. سفری دریایی بر رودخانه مروارید در هنگام شب، می تواند یکی از زیباترین خاطرات هر فرد چینی یا گردشگر را رقم زند.
حال که با شهر گوانجو چین آشنا شدید می خواهیم در ادامه این مطلب موضوعات بسیاری مهمی همچون مقاطع تحصیلی، بورسیه های مختلف تحصیلی ،شهریه، مخارج دیگر و موارد از این قبیل را مورد بررسی قرار دهیم.


دانشگاه ساوترن مدیکال چین

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه ساوترن:

دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه های مختلف ارائه شده توسط دولت چین و دانشگاه درخواست دهند.

برنامه های بورس تحصیلی چین

دانشجویان بورسیه کامل از پرداخت شهریه و خوابگاه معاف هستند. همچنین کمک هزینه تحصیلی و بیمه درمانی جامع دریافت می کنند.

بورسیه دانشجویان بین المللی برجسته برای دانشجویان سال اول

دانشجویان بین‌المللی که در سال اول تحصیل خود موفق عمل نمایند، می‌توانند از بورسیه تحصیلی دولت گوانگدونگ استفاده نمایند. این بورسیه در رشته های مختلف از جمله مهندسی، پزشکی و دندانپزشکی ارائه می شود. 

بورسیه دانشجویان بین المللی برجسته

دانشجویان بین‌المللی که بیش از یک سال در دانشگاه پزشکی جنوبی تحصیل کرده‌اند، می‌توانند برای بورسیه یک ‌بار پاداش، از جمله بورسیه تحصیلی دولت چین برای دانشجویان برجسته بین‌المللی، بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی برجسته دولت گوانگدونگ، و بورس تحصیلی دانشگاه پزشکی جنوبی برای دانشجویان بین‌المللی برجسته درهرسال تحصیلی درخواست دهند.

دانشکده های دانشگاه

دانشگاه ساوترن نوزده دانشکده دارد که عبارت اند از:
•    دانشکده پزشکی بالینی (بیمارستان نانفانگ)
•    دومین دانشکده پزشکی بالینی (بیمارستان ژوجیانگ)
•    دانشکده علوم پزشکی پایه
•    دانشکده طب سنتی چینی
•    دانشکده مهندسی زیست
•    پزشکی دانشکده علوم دارویی
•    دانشکده پرستاری
•    دانشکده بهداشت عمومی و طب گرمسیری
•    دانشکده پزشکی آزمایشگاهی و بیوتکنولوژی
•    دانشکده مدیریت بهداشت
•    دانشکده مطالعات مارکسیسم
•    دانشکده مطالعات خارجی
•    مدرسه تحصیلات تکمیلی آموزش مداوم
•    دانشکده آموزش بین المللی دانشکده دندان شناسی
•    دانشکده توانبخشی اداره کل آموزش و پرورش
•    دانشکده پزشکی قانونی


دانشگاه ساوترن مدیکال چین

معرفی برنامه های تحصیلی

برنامه های لیسانس

مدت زمان برنامه رشته های پزشکی و دندانپزشکی 6 سال است. پس از گذراندن موفقیت آمیز تمام دوره های مورد نیاز برنامه خاص و گذراندن امتحانات در هر ترم، گواهی فارغ التحصیلی و گواهی پزشکی عمومی MBBS صادر می شود. پزشکی بالینی و دندانپزشکی به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شود. و سایر برنامه ها به زبان چینی ارائه می شوند.

برنامه های کارشناسی ارشد  و تخصص های پزشکی و دندانپزشکی

مدت زمان برنامه ها در رشته های غیر پزشکی 2 سال و در رشته های زیر مجموعه پزشکی و دندانپزشکی 3 تا 5 سال است. پس از گذراندن موفقیت آمیز کلیه دوره های مورد نیاز برنامه خاص، ارائه پایان نامه و گذراندن دفاع از پایان نامه، به واجدین شرایط گواهی فارغ التحصیلی (دانش آموختگی) ارائه می شود. برنامه ها به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شوند.

برنامه مقطع دکتری تخصصی Ph.D

مدت برنامه ها 3-6 سال است. پس از گذراندن موفقیت آمیز کلیه دروس مورد نیاز برنامه خاص، کسب پیشرفت تحصیلی مورد نیاز برنامه، ارائه پایان نامه و گذراندن دفاع از پایان نامه، به واجدین شرایط گواهی فارغ التحصیلی و مدرک دکتری تخصصی صادر می شود. برنامه ها به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شوند.

برنامه های بدون مدرک نوجوانان

داوطلبان این برنامه ها باید قبلاً دارای مدرک لیسانس یا بالاتر بوده باشند. داوطلب می تواند پس از پذیرش در دانشگاه، دوره های خاص یا مهارت های بالینی را مطالعه کند. پس از اتمام موفقیت آمیز کلیه دوره های مورد نیاز برنامه خاص، گواهینامه برای واجدین شرایط صادر می شود. برنامه ها به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شوند.

برنامه های بدون مدرک ارشد

مدت زمان برنامه ها اغلب 1 سال یا بیشتر است و برای داوطلبانی طراحی شده است که قبلاً مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر داشته اند. نامزدها باید پروژه های تحقیقاتی خود را ادامه دهند یا دانش حرفه ای را پس از پذیرش در دانشگاه مطالعه کنند. برنامه ها به دو زبان چینی و انگلیسی ارائه می شوند. به این مدرک اصطلاحا M. Phil می گویند.

شهریه ها و مخارج این دانشگاه:

هزینه اداری و ثبت نام برای یک سال تحصیلی به جز بورسیه های فول فاند.
مقطع دکتری عمومی یا دندانپزشکی عمومی
رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند
پزشکی و دندون پزشکی هرساله مبلغ 45000 یوآن که در صورت دریافت بورسیه به 35000 یوآن یا 25000 هزار یوآن می تواند کاهش یابد. 
و رشته هایی که به زبان چینی تدریس می شود هرساله مبلغ 30000 یوآن

مقطع کارشناسی رشته های پیراپزشکی

رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند 41000 یوآن
رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود 38000 یوآن

مقطع دکتری تخصصی

رشته هایی به زبان انگلیسی تدریس می شوند 48000 یوآن
رشته هایی که به زبان چینی تدریس می شوند 45000 یوآن

هزینه اقامت به ازای هر سال تحصیلی( ده ماه)
دو خوابه:9000 یوآن
سه خوابه:5000 یوآن
تمامی هزینه هایی که گفته شده است بدون در نظر گرفته شدن بورسیه ها می باشد.
این نکته نباید فراموش شود که هزینه های مثل برق، آب و اینترنت به حساب خود دانشجو می باشد و بسیار اندک است. 

اقامت و امکانات

پردیس اصلی دانشگاه پزشکی ساوترن (جنوبی) ساختمانی را برای پذیرش دانشجویان بین المللی فراهم می کند. این خوابگاه مجهز به سیستم تهویه مطبوع، خدمات اینترنت و سیستم آب گرم است. بنابراین مطمئناً زندگی تمیز و محیط یادگیری ایده آلی را برای دانش آموزان خود فراهم می کند.
در پردیس Shunde دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی ساوترن، دانشجویان بین المللی با دانشجویان چینی در خوابگاه ها زندگی می کنند و نیازهای روزانه آنها نیز به خوبی برآورده می شود.

بیمه پزشکی

وزارت آموزش جمهوری چین تصریح می کند که قبل از ورود به دانشگاه، دانشجویان بین المللی که در چین موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شده اند، باید بیمه پزشکی در چین خریداری کنند.
موسسه تخته سیاه فاخر یاری گر و همراه شما در اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی ساوترن (ساترن) مدیکال گوانجو چین می باشد.

جهت مشاوره رایگان و نحوه پذیرش برای دانشگاه ها می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشد