اخبار سایت

راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل کدام‌اند؟

راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل کدام‌اند؟


امروزه بسیاری از ایرانیان، قصد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند. شاید شما نیز جزء علاقمندان به تحصیل در کشورهای دیگر باشید ولی هزینه‌های تحصیل، سبب مختل کردن تصمیم شما شود. با توجه به نوسانات ارز، باید گزینه‌های اقتصادیتر را در این زمینه انتخاب کرد.

ما در این مقاله، قصد معرفی راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل را داریم. در واقع هدف سایت ما راهنمایی دانشجویان به دانشگاه های خارجی مانند چین، هند، رومانی، لهستان و … می باشند. در مقابل بدلیل دارا بودن دانشگاههایی با رنکینگ بسیار خوب در ایران مانند دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه گیلان و .....، دانشجویان کشورهای خارجی را برای ادامه تحصیل در داخل جذب می کنیم. پس چنانچه شما نیز قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارید، تا پایان همراه ما باشید. 

معرفی بهترین و کم‌ هزینه‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل

کشورهای بسیاری در اروپا و جهان وجود دارند که شما می توانید با هزینه کمی، به تحصیل و استفاده از امکانات آموزشی آنها مشغول شوید. برای تحصیل در مدارس و دانشگاه کشورهای مختلف معمولا لازم است که شما هزینه ای بابت شهریه بپردازید. در برخی از کشورها امکان تحصیل به صورت رایگان وجود دارد و معمولا مبلغ ناچیزی را به عنوان هزینه ثبت نام و غیره پرداخت خواهید کرد.تحصیل در بعضی از کشورها اگرچه رایگان نیست اما بسیار کم هزینه می باشد.
در ذیل چند مورد از بهترین کشورها در این رابطه را معرفی میکنیم تا بتوانید گزینه مناسب خود برای ادامه تحصیل را پیدا کنید.

لهستان، مقصد دیگری برای ادامه تحصیل ارزان

در فهرست کشورهای کم هزینه برای ادامه تحصیل، لهستان نیز قرار دارد. با داشتن مدرک زبان انگلیسی و لهستانی، میتوان به صورت رایگان به تحصیل در این کشور پرداخت. بنابراین با شرکت در دوره‌های آموزش زبان یا فادیشن که در کالج‌های این کشور برگزار می‌شود، می توانید مدرک مورد نظر را کسب کنید. همچنین هزینه‌های زندگی در لهستان نیز بسیار پایین می‌باشد و دانشجویان حداقل‌ها را در این زمینه پرداخت خواهند کرد.

مزایای تحصیل در کشور لهستان

کشور لهستان یکی از کشورهای زیبای حوزه شینگن در اروپا می باشد که امکان تحصیل در تمام مقاطع دانشگاهی در این کشور با هزینه کم و مناسبی برای دانشجویان میسر شده است و همچنین از لحاظ هزینه های زندگی هم بسیار مناسب است. دانشگاه های بسیار معتبری در این کشور وجود دارد که در سطح جهانی حرف اول را می زنند. کشور لهستان یکی از کشورهای زیبای اتحادیه اروپا می باشد که امکان تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاهی در این کشور با هزینه کم و مناسبی برای دانشجوها میسر است و همچنین از لحاظ هزینه های زندگی نیز به طور شگفت آوری نسبت به دیگر کشورورهای اروپایی مقرون به صرف تر است. دانشجویان متقاضی به تحصیل در لهستان از امتیازات ویژه ای دیگری نیز برخوردارند که به شرح زیر می باشد. 
۰داشتن سیستم آموزشی باسابقه در کل اروپا
۰امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در لهستان
۰مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای لهستان مورد تأیید کل کشورهای جهان می باشد.
۰امکان دریافت پذیرش بدون مدرک زبان
۰امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و اخذ اقامت
۰تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا در اروپا

رومانی و دانشگاه های ارزان آن

از راحت ترین و کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل، رومانی می باشد که مقصد محبوب دانشجویان بین المللی محسوب می شود. هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، پایین می باشد و همین مورد نیز سبب جذب دانشجویان بین المللی شده است. همچنین کار در هنگام تحصیل مجاز بوده و نیازی به اجازه کار نمی باشد. دانشجویانی که اجازه اقامت دارند، می توانند روزانه تا ۴ ساعت کار کنند.

مهمترین  مزایا تحصیل در کشور رومانی

رومانی یکی از زیباترین و امن ترین کشورهای اتحادیه اروپا است که از نظر کیفیت زندگی و داشتن آب وهوای طبیعی در رتبه 48 کیفیت هوا توسط سازمان بهداشت جهانی  قراردارد. از طرف دیگر سطح آموزش عالی که دارد باعث شده است که افراد زیادی خواهان تحصیل در کشور رومانی باشند و جزء مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی می باشد. درواقع یک کشور کم هزینه از نظر خرج و مخارج زندگی و تحصیل به حساب می آید. رومانی دارای دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای است که شهرت بین المللی دارد و همچنین دارای محیط آموزشی با کیفیت عالی می‌باشد. ویژگی های دیگر آن نیزعبارتند از...
۰دارای برنامه تحصیلی متنوع وتنوع فرهنگی و تفریحات
۰برترین اساتید جهان در دانشگاه های رومانی
۰گزینه مالی و بورسیه تحصیلی در رومانی
۰هزینه های زندگی معقول
۰گزینه مالی و بورسیه تحصیلی در رومانی
۰شرایط کار کردن در حین تحصیل و پس از تحصیل در رومانی
۰دانشجویان رومانی برای ادامه تحصیل هیچ شرایط محدودیت سنی قائل نیست .


راحت‌ترین و کم هزینه‌ترین کشورها برای تحصیل کدام‌اند؟

هند، کشور ارزان آسیایی

هند از کشورهای ارزان آسیایی محسوب می شود که علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، می توانند آن را انتخاب کنند‌. هزینه های پایین زندگی در این کشور سبب شده است که سالانه تعداد زیادی از دانشجویان، به تحصیل در دانشگاه های این کشور بپردازند. به طور مثال، هزینه رفت و آمد در هند تنها چیزی حدود ۲۹ سنت آمریکا می باشد. 

مزایای تحصیل در هند

کشورهند دارای بزرگ ترین سیستم آموزشی در جهان پس از چین و امریکا می باشد و این کشور به یکی از مقاصد جذاب تحصیلات بین المللی در جهان مبدل شده است. تأسیسات آموزشی در هند از لحاظ کیفیت در حال رقابت با جهان هستند. علاوه بر شهریه‌ ی پایین هزینه زندگی در هند تقریبا مناسب تر از سایر کشورهای منطقه آسیایی است. یکی از ویژگی‌های مثبت تحصیل در هند، تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. کشور هند به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور دارای ویژگی های منحصربه فرد فراوانی مثل تحصیل مقرون به صرف، تنوعی فراتر از دانشگاه، مهمان نوازی هندی‌ها، داشتن استانداردهای بالای آموزشی و ... می باشد. شهرهای بنگلور، پونا، میسور، بمبئی، گوآ و دهلی جز شهرهای بسیار زیبا کشور هندوستان می باشد و سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند. 

چین و بورسیه‌های ملی

در دانشگاه‌های چین، امکان ادامه تحصیل با حداقل شهریه وجود دارد و رشته‌های متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. با یادگیری زبان چینی و تقویت رزومه علمی خود، می توانید به صورت کامل از پرداخت شهریه معاف شوید. البته در صورتیکه موفق به دریافت بورسیه از این کشور نشدید، جای هیچ نگرانی نمی‌باشد، زیرا شهریه‌های ارزان و مقرون‌به صرفه‌ای را پرداخت خواهید نمود‌. رشته‌های مهندسی، پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه‌های این کشور، بسیار محبوب می‌باشد، زیرا دانشجو میتواند با حداقل هزینه به ادامه تحصیل در بهترین رشته بپردازد.

مزایای تحصیل در چین

چین یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان در زمینه مهاجرت تحصیلی می باشد. این کشور دارای صدها دانشگاه است که می تواند گزینه خوبی برای دانشجویان متقاضی باشد که سيستم‌های آموزشی مدرن و پیشرفته برنامه های تحصیلی بهره مند شوند.
اما ویژگی های دیگری که  موجب شده توجه بسیاری از متقاضیان برای تحصیل در چین جلب کند به شرح زیر است.
۰تحصیل با هزینه مناسب و شهریه های پایین و مقرون به صرفه 
۰آشنایی با محیط چندفرهنگی وزبان چینی
۰امکان تسهيلات و دریافت بورسیه های تحصیلی مختلف
۰دارا بودن سیستم سلامت پیشرفته
۰بازار فرصت‌های شغلی متعدد در چین
۰زبان تدریس در دانشگاه های معتبر چین،  انگلیسی می باشند
۰هزینه‌های مطالعه مقرون به صرفه

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی چند مورد از کشورهای ارزان برای ادامه تحصیل پرداختیم. شما می توانید با انتخاب کشورهای مذکور علاوه بر تحصیل رایگان یا ارزان، مدرک معتبری در سطح بین المللی را نیز به دست آورید. همانطور که بیان کردیم، اولین گام برای دریافت بورسیه و آموزش رایگان، فراگیری زبان رسمی آن کشور می‌باشد‌. همچنین با تقویت رزومه علمی میتوان پرداخت شهریه را تا میزان قابل توجهی کاهش داد. کشورهای لهستان، رومانی، چین و هندوستان در لیست بهترین کشورها برای تحصیل رایگان یا با هزینه شخصی قرار دارند. شما نیز می توانید هر یک از این کشورها را به عنوان مقصد خود انتخاب نموده و به ادامه تحصیل در آن بپردازید.