اخبار سایت

بهترین رشته‌ها برای اپلای و تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور کدامند؟

بهترین رشته‌ها برای اپلای و تحصیل و مهاجرت در خارج از کشور کدامند؟

در صورتیکه قصد مهاجرت تحصیلی را دارید، بهتر است که در ابتدا در مورد موقعیت مهاجرت رشته مد نظر خود تحقیق کنید. هر یک از متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، باید رشته‌ای آینده‌دار و پرتقاضا را انتخاب نمایند. یا اگر به رشته خاصی علاقه دارند، بایستی در مورد آینده شغلی و تحصیلی آن رشته در کشورهای مبدا و مقصد تحقیق نمایند.

چنانچه شما نیز جزو افرادی هستید که به رشته خاصی علاقه داشته و از شرایط تحصیلی آن در کشور دیگر اطلاعی ندارید یا به دنبال لیستی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت در خارج از کشور می‌باشید، تا پایان همراه ما باشید. ما در این مقاله به معرفی بهترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی و اپلای خواهیم پرداخت.

بهترین رشته‌ها برای اپلای و مهاجرت تحصیلی بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟

در دسته بندی بهترین رشته‌ها برای اپلای و تحصیل در خارج از کشور، موارد بسیاری تعیین کننده می‌باشند از جمله:

شانس اخذ پذیرش

 در ابتدا باید ببینید که رشته تحصیلی شما تا چه میزان امکان دریافت بورسیه در کشورهای خارجی را دارد. رشته‌هایی مانند تجارت، وکالت، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری، مدیریت و مهندسی شانس بالایی برای پذیرش بورسیه دارند.

هزینه تحصیل در خارج از کشور

 هزینه تحصیل برخی از رشته‌ها بالاتر می‌باشد. رشته‌هایی مانند مهندسی . داروسازی، هزینه نسبتا پایینی در مقایسه با سایر رشته‌ها دارند و بهترین گزینه برای اخذ بورسیه به شمار می‌روند. در گروه مهندسی ها، کامپیوتر، فناوری اطلاعات و… از جمله رشته‌های مهندسی با هزینه تحصیل پایین می‌باشند.

سختی درس

 این نکته نیز از جمله مواردی می‌باشد که بایستی به آن توجه کنید. اینکه میخواهید درس مربوطه را با زبانی غیر از زبان مادری خود فرا بگیرید، دشواری این امر را دو چندان می‌کند. رشته‌هایی مانند پزشکی و پیراپزشکی از سخت‌ترین رشته‌ها به شمار می‌روند. بنابراین به مهارت و ظرفیت‌های خود در زمان انتخاب رشته توجه نمایید تا هیچ مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

بهترین رشته‌ها برای اپلای و مهاجرت تحصیلی

طبیعتا در هر کشوری، رشته خاصی مورد توجه افراد قرار گرفته و از جایگاه بالایی برخوردار است. شما نیز قبل از اقدام به مهاجرت، بایستی رشته مد نظر خود را مشخص نموده و مقصدی را انتخاب کنید که بتوانید موقعیت شغلی و آینده تحصیلی بهتری داشته باشید. در ادامه به معرفی چند نمونه از کشورها و بهترین رشته‌ها در مقصد مربوطه می‌پردازیم.


بهترین رشته‌ها برای اپلای و مهاجرت تحصیلی


بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به هند

هند کشوری در حال توسعه با اقتصاد نوظهور است که فرصت‌های شغلی زیادی در زمینه‌های مختلف ارائه می‌دهد. با این حال، برخی از رشته‌ها نسبت به سایرین برای مهاجرت به این کشور ارجحیت دارند. در ادامه، به معرفی بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به هند می‌پردازیم:

●علوم پزشکی

هند یکی از بزرگترین کشورهای جهان از نظر جمعیت است و به پزشکان و سایر متخصصان مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارد. برخی از رشته‌های علوم پزشکی پرتقاضا در هند عبارتند از: پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری. ذکر این نکته در اینجا لازم می باشد که برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی از سال 2015 آزمون NEET گذاشته شده است، ولی برای رشته های داروسازی، فیزیوتراپی و ... نیازی به آزمون ورودی نیست و متقاضی می تواند بدون نیاز به مدرک زبان وارد رشته های مذکور شود.
 

●آموزش

هند جمعیتی جوان دارد و به معلمان و سایر متخصصان آموزش نیاز دارد. برخی از رشته‌های آموزش پرتقاضا در هند عبارتند از: آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش عالی و آموزش ویژه.

●قانون

هند سیستم حقوقی پیچیده‌ای دارد و به وکلای ماهر نیاز دارد. برخی از رشته‌های حقوق پرتقاضا در هند عبارتند از: حقوق مدنی، حقوق کیفری، حقوق تجاری و حقوق بین‌المللی.
علاوه بر رشته‌های ذکر شده، رشته‌های دیگری نیز در هند مورد نیاز هستند.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به چین

چین یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان است که در حال حاضر به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود. این کشور با جمعیتی بالغ بر 1 میلیارد و 400 میلیون نفر، بازار کار بسیار بزرگ و متنوعی دارد. به همین دلیل، تحصیل در رشته‌های پرطرفدار و آینده‌دار می‌تواند شانس مهاجرت به چین را افزایش دهد.
بر اساس بررسی‌های انجام شده، بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به چین عبارتند از:
علوم پزشکی: چین یکی از قطب‌های اصلی آموزش پزشکی در جهان است. دانشگاه‌های پزشکی ، دندانپزشکی، داروسازی، توانبجشی و ..... چین دارای تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای هستند و دانشجویان می‌توانند در بیمارستان‌های سطح بالا دوره کارآموزی را بگذرانند.
علوم و فناوری: چین در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، هوش مصنوعی، هوافضا، مکانیک، الکترونیک، کامپیوتر و سایر زمینه‌های علمی و فناوری پیشرفت زیادی داشته است. تحصیل در این رشته‌ها می‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی را در چین فراهم کند.
علوم کسب و کار: چین یکی از اقتصادهای بزرگ و در حال رشد جهان است. تحصیل در رشته‌های مدیریت و بازرگانی و MBA و ... می‌تواند به دانشجویان کمک کند تا در این بازار رقابتی موفق شوند.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به رومانی

رومانی کشوری در اروپای شرقی است که در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد محبوب مهاجرت تبدیل شده است. این کشور به دلیل هزینه‌های پایین زندگی، شرایط مناسب کار و تحصیل و فرصت‌های شغلی فراوان، مورد توجه بسیاری از افراد از سراسر جهان قرار گرفته است.
یکی از مهم‌ترین عوامل در موفقیت مهاجرت به رومانی، انتخاب رشته تحصیلی یا شغل مناسب است. برخی از رشته‌ها در رومانی از تقاضای بیشتری برخوردار هستند و فرصت‌های شغلی بیشتری را ارائه می‌دهند. در ادامه به برخی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به رومانی اشاره می‌کنیم:

پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

سالانه تعداد قابل توجهی متقاضی ایرانی جذب دانشگاههای رومانی برای این سه رشته به زبان انگلیسی می شوند، متقاضیان عزیز می بایست حتما مدرک آیلتس 6 را به دانشگاه ارائه دهند. در صورت نداشتن آیلتس با گذراندن 9 ماه کالج به زبان رومانیایی می توانند جذب این رشته ها شوند. 

تجارت و امور مالی

تجارت و امور مالی نیز از دیگر رشته‌های پرتقاضا در رومانی هستند. این رشته‌ها فرصت‌های شغلی خوبی را در بخش‌های دولتی و خصوصی ارائه می‌دهند.

آموزش

آموزش نیز از جمله رشته‌هایی است که در رومانی از تقاضای خوبی برخوردار است. این کشور به معلمان و سایر متخصصان آموزش نیاز دارد. علاوه بر رشته‌های ذکر شده، رشته‌های دیگری نیز در رومانی از تقاضای خوبی برخوردار هستند، از جمله:

●قانون
●معماری
●گردشگری
●زبان‌های خارجی

بهترین رشته‌ها برای اپلای در لهستان

با توجه به شرایط و امکانات موجود در لهستان، بهترین رشته‌ها برای اپلای به این کشور عبارتند از:
رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، مهندسی، به‌ویژه مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و مهندسی کامپیوتر. لهستان دارای دانشگاه‌های معتبری در این زمینه‌ها است و فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند در بازار کار کشورهای اروپایی به راحتی مشغول به کار شوند.
رشته‌های هنر، به‌ویژه طراحی، موسیقی، سینما و تئاتر. لهستان دارای یک فرهنگ غنی هنری است و دانشگاه‌های این کشور در زمینه هنر بسیار قوی هستند.بهترین رشته‌ها برای اپلای در لهستان


بهترین رشته‌ها برای بورسیه کدام‌ها می‌باشند؟

رشته تحصیلی شما تعیین‌کننده آینده شما می‌باشد. دوره‌های تحصیل در دانشگاه، روزهای سپری شده در طول مدت تحصیل و کلاس‌هایی که در آنها شرکت می‌کنید، همگی سبب شکل دادن به رویکرد و دیدگاه شما می‌شوند. به همین دلیل کشوری که برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می‌کنید، از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است که هزینه تحصیل در مقصد مورد نظر شما بسیار بالا باشد. درنتیجه میتوانید از بورسیه تحصیلی مخصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی استفاده کنید. از رشته‌هایی که در دریافت بورسیه تحصیلی شانس بیشتری دارند، شامل این موارد می‌شود:
●انواع علوم
●ریاضیات
●مهندسی
●فناوری 

بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای کدام‌ها می‌باشند؟

رشته‌های مهندسی یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها محسوب می‌شوند که آینده شغلی درخشانی دارند. برخی از رشته‌های مهندسی وجود دارند که سبب بالا بردن شانس شما برای اپلای می‌شوند. از جمله:
●مهندسی برق
●مهندسی شیمی
●مهندسی صنایع
●مهندسی نفت
●مهندسی عمران
●نقشه‌برداری
●مهندسی هوا_فضا
●مهندسی داده
●مهندسی کامپیوتر
●مهندسی اتمی
●مهندسی سیستم
● پزشکی
● دندانپزشکی
● داروسازی
● و ...

بهترین رشته‌های علوم انسانی برای اپلای کدام‌ها می‌باشند؟

یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت، رشته‌های علوم انسانی است که در اغلب کشورها از شرایط خوبی برخوردار می‌باشد. در ذیل به چند نمونه از بهترین رشته‌ها برای اپلای علوم انسانی می‌‌پردازیم:
●روزنامه‌نگاری
●علوم سیاسی
●روانشناسی
●حقوق
●مدیریت
●حسابداری و مالی

نتیجه گیری

انتخاب رشته یکی از مهمترین تصمیمات برای هر فرد می‌باشد که تعیین‌کننده آینده و زندگی وی است. درصورتیکه شما با قصد مهاجرت به انتخاب رشته اقدام نمایید، بایستی رشته‌ای مطابق با علاقه و استعداد خود انتخاب کنید. همچنین میتوانید از متخصصان و مشاوران موسسه تخته سیاه فاخر دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این زمینه کمک بگیرید و بهترین رشته برای اپلای و مهاجرت را برگزینید. ما در این مقاله سعی نمودیم به معرفی بهترین رشته‌ها برای اپلای و مهاجرت تحصیلی بپردازیم. امیدواریم که اطلاعات کافی در این زمینه را کسب کرده باشید و در زمینه انتخاب رشته برای مهاجرت تحصیلی موفق عمل نمایید.