اخبار آموزشی هند

هزینه‌های زندگی و تحصیلی در هند

هزینه‌های زندگی و تحصیلی در هند

هندوستان یکی از کشور‌ها سنتی – مدرن است که به واسطه فرهنگ غنی خود، دانشجویان زیادی سالانه از سطح بین‌الملل برای ادامه تحصیل به آن جا پذیرش می گیرند.
از آنجایی که اقتصاد و نظام آموزشی کشور هند در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته است به همین دلیل یکی از بزرگترین سیستم‌های آموزشی در جهان پس از چین و ایالات متحده را دارد.

دانشگاه جاميا همدرد - هندوستان

دانشگاه جاميا همدرد - هندوستان

 

دانشگاه جاميا همدرد، یک دانشگاه دولتی می باشد که در سال ١٩٠٦ میلادی در شهر دهلی نو کشور هند تاسیس شده است . دانشگاه همدرد به طور غیر رسمی از سال ١٩٠٦ میلادی با افتتاح کلینیک طب یونانی کوچکی توسط حکیم حافظ عبد المجید شروع به فعالیت نمود اما به طور رسمی در سال ١٩٨٩ میلادی با شعار کتاب( قرآن) و حکمت (بر گرفته از سوره جمعه قرآن) افتتاح شد.

اطلاعیه مهم اعطای محدود بورسیه ی تحصیلی کشور هندوستان

اطلاعیه مهم اعطای محدود بورسیه ی تحصیلی کشور هندوستان

برای اولین مرتبه و به تعداد محدود بورس تحصیلی در رشته های دکترای داروسازی، لیسانس داروسازی و فیزیوتراپی در کشور هندوستان تا سقف ٢٠٠ میلیون تومان.

دانشگاه همدرد/ هند

دانشگاه همدرد/ هند

دانشگاه همدرد (Jamia Hamdard) به همت حکیم عبدالمجید در سال ۱۹۰۶ میلادی در دهلی نو راه اندازی شده است. این موسسه کار خود را با رشته طب یونانی آغاز نمود و در سال ۱۹۶۲ به پژوهش تاریخ پزشکی پرداخت. در سال ۱۹۸۹ نخست وزیر هند طی سخنرانی در این دانشگاه از توانمندی ها و تلاش های موسسین آن تقدیر و تشکر نمود. در حال حاضر دانشگاه فوق از جمله دانشگاههای معتبر هند محسوب می شود و دارای دانشکده های علوم، داروسازی، پزشکی، پرستاری، مدیریت و فن آوری اطلاعات، علوم اجتماعی و مطالعات اسلامی می باشد. موسسه همدرد در سال ۱۹۸۹ میلادی رسما از سوی دولت هند مورد تایید قرار گرفت و در کنار آموزش طب یونانی ، دیگر رشته‎ها را نیز در دستور کار آموزش خود قرار داد. لازم به ذکر است که تنها رشته های زیر مجموعه داروسازی و طب سنتی در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت , درمان و آموزش پزشکی می باشد.